A mai napon elkezdődött az új kurzusom, melynek a címe: Life in Britain. Tizenhárman vagyunk a csoportban: 5 lengyel, 1 amerikai, 1 svájci, 1 argentin, 1 olasz és négyen magyarok. A tanárunk egy nagyon jópofa, jókedélyű, birminghami férfi. Először csoportokban kérdéseket lehetett feltenni a tanárunknak, mellyel jobban megismertük őt, majd mindenkinek össze kellett írni 5 kérdést, amit megķérdeznénk a társunktól és találomra mehettünk a teremben megismerni egymást. Érdekes volt, amikor mi magyarok mutatkoztunk be egymásnak nem tudva még, hogy azok vagyunk, és a keresztnév ismerősnek, magyarosnak tetszett. Az óra végére mindenki megismerkedett egymással, gyakorolva a beszédet.
Azután csoportonként kiválasztottuk a felkínált témákból, hogy miről szeretnénk hallani, mivel foglalkoznánk szívesen a héten. A következő témák nyertek: London, szórakozás, királyi család, oktatás, politika.
Sokat nevettünk a következő feladat készítése közben. Le kellett rajzolnunk az Egyesült Királyságot egy A3-as lapra és emlékezetből beírni azokat a városokat, amiket ismerünk. Milyen kérdések merültek fel velük kapcsolatban, megkeresni a választ mobiltelefonon és ismertetni a többi csoportnak. Miközben így szereztünk ismereteket az országról, tanárunk is kiegészítette azokat egyéb ismerettel. Ily módon megtanultuk a Task Based Learning módszert.
Ezzel el is telt a délelőtt, majd délután, közösségi programként egy kedves idős bácsival – ő lesz a délutáni idegenvezetőnk -, elmentünk a British Múzeumba. Útközben érdekes épületeket és helyszíneket mutatott nekünk. Láttuk, hogy hol lakott a Monty Python rendezője, és egy ideig Karl Marx. A British Múzeumban pedig kipróbáltuk a tejes teát „scone”-nal, ami hasonlít a pogácsához, de nem sós és lágy vajjal, valamint dzsemmel szolgálták fel. A múzeum legértékesebb darabjait is bemutatta idegenvezetőnk nekünk, a Rosette-i követ, melyen egy ősi szöveg 3 fordítása található és e kő segítségével fejtették meg a hieroglifákat, láttuk a Lindow Mant és még néhány érdekességet, majd szabadon nézelődhettünk.
Comments